Együttműködésen alapuló webes tanulási környezetben
Elsősorban oktatóknak szóló e-learning képzéseink alapvető célja, hogy felhívja a tanárok, képzők figyelmét a hálózati tanulásban rejlő pedagógiai lehetőségekre és az oktatási folyamatban alkalmazható újszerű webes eszközökre.
2009 októberétől a Tenegen projekt távoktatási oldalán közel egy éven keresztül zajlott egy oktatóknak szóló e-learning kurzus. A képzés egy középiskolákat, felsőoktatási intézményeket és kutatóintézeteket tömörítő nemzetközi konzorcium (Olaszország, Anglia, Magyarország, Németország, Törökország) által kidolgozott módszertanra épül, ami ötvözi a legújabb e-learning trendek eredményeit.
Több éves távoktatási gyakorlatunk birtokában ezen tapasztalatok felhasználásával indítjuk az e-learning témakörét érintő akkreditált tanár-továbbképzési programjainkat. A programok blended learning és webes távoktatási formában is megvalósíthatók.
- Blended learning - azaz vegyes oktatási formában a személyes jelenléten alapuló hagyományos tanórai keretek egészülnek ki online tanulási technikák (e-learning) alkalmazásával. A kontakt órákat kiegészítve a résztvevők a tevékenységek, feladatok egy részét e-larning keretrendszerben dolgozva végzik.
- Távoktatásos formában a képzés teljes egészében egy online e-learning keretrendszerben zajlik, tutori támogatással. A résztvevők bizonyos keretek között saját időbeosztásban, egyéni tanulási útvonalak mentén végzik a munkát.
E-learning módszerekről... E-learning módszerekkel!
A képzés színtere egy együttműködésen alapuló webes tanulási környezet, ahol a klasszikus értelemben nem „oktatni” kívánjuk az e-learning módszereket a pedagógusoknak, hanem bevonni szándékozunk őket a hálózati kommunikáció és tudásmegosztás közegébe!
Gyakorlati megvalósítás
A továbbképzési program egy a nap 24 órájában elérhető internetes e-learning keretrendszerben zajlik és a "klasszikus" e-learninges oktatási segédanyagok (digitális könyvek, oktatóvideók, online játékok, stb.) mellett hangsúlyosan épít a résztvevők közötti együttműködésre és tudásmegosztásra.
A rendszerben 6-10 fős csoportokra osztva dolgoznak a résztvevők. Minden csoport munkáját tutor segíti. Alapesetben a keretrendszer által biztosított kommunikációs felületen (fórumok, chat, videokonferencia) van lehetőség a konzultációra, de igény esetén gödöllői, ill. budapesti helyszínen személyes konzultáció (kontakt nap) megtartására is van lehetőség. (Kellő számú jelentkező esetén a kontakt nap megtartására egyéb helyszínen is megoldható.)
A kreditpontok megszerzéséhez szükséges feladatok elvégzése szintén a keretrendszerben történik, a képzés a távoktatási formának köszönhetően földrajzi helyszíntől függetlenül bárhonnan elvégezhető. Az egyetlen lényeges technikai feltétel a szélessávú internetkapcsolat megléte.
Modulok:
1. E-learning áttekintés
2. IKT eszközök az oktatásban
3. Munka keretrendszerben